ABM11-38.400MHZ-D2X-T
DigiKey Part Number
535-ABM11-38.400MHZ-D2X-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM11-38.400MHZ-D2X-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM11-38.400MHZ-D2X-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-38.400MHZ-D2X-T
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11-38.400MHZ-D2X-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)