ABM11W-26.0000MHZ-8-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13863-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13863-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13863-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11W-26.0000MHZ-8-D1X-T3
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM11W-26.0000MHZ-8-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)