ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM12W-38.4000MHZ-8-D2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)