ACML-0402HC-301-T
DigiKey Part Number
535-12548-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12548-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12548-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACML-0402HC-301-T
Description
FERRITE BEAD 300 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1A 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACML-0402HC-301-T Models
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Number of Lines
1
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)