ATS-51425R-C1-R0
DigiKey Part Number
684-ATS-51425R-C1-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-51425R-C1-R0
Description
HEAT SINK 42.5 X 42.5 X 19.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Angled Fins
Mfr
Length
1.673" (42.50mm)
Series
Width
1.673" (42.49mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.768" (19.50mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.90°C/W @ 200 LFM