69307-030LF
DigiKey Part Number
609-2774-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
69307-030LF
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
69307-030LF Models
Category
Number of Rows
2
Mfr
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Contact Termination
Crimp
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.079" (2.00mm)