BMLPV450
DigiKey Part Number
3299-BMLPV450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMLPV450
Description
RF ANT 481MHZ DOME PANEL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Dome Panel Mount
Category
Antenna Type
Dome
Manufacturer
Amphenol PCTEL
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bag
Gain
1dBi
Part Status
Active
Power - Max
100 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
481MHz
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Range
450MHz ~ 512MHz
Height (Max)
3.380" (85.85mm)