GNSS-L1256-40TNC
DigiKey Part Number
3299-GNSS-L1256-40TNC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNSS-L1256-40TNC
Description
RF ANT GNSS 40DB PRECIS TNCF LP
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Dome TNC Female Bracket Mount, Through Hole
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Amphenol PCTEL
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
3dBic, 3dBic
Part Status
Active
Features
LNA
RF Family/Standard
Navigation
Termination
TNC Female
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
1.22GHz, 1.5575GHz
Mounting Type
Bracket Mount, Through Hole
Frequency Range
1.15GHz ~ 1.3GHz, 1.5GHz ~ 1.615GHz
Height (Max)
1.575" (40.00mm)