AD8004ARZ-14-REEL7
DigiKey Part Number
505-AD8004ARZ-14-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD8004ARZ-14-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD8004ARZ-14-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AD8004ARZ-14-REEL7
Description
IC OPAMP CFA 4 CIRCUIT 14SOIC
Detailed Description
Current Feedback Amplifier 4 Circuit 14-SOIC
EDA/CAD Models
AD8004ARZ-14-REEL7 Models
Category
Voltage - Input Offset
1 mV
Mfr
Current - Supply
14mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
50 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12 V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
3000V/µs
Mounting Type
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
30 MHz
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
250 MHz