AHV24V2KV10MAW | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 4022-AHV24V2KV10MAW-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AHV24V2KV10MAW |
Description | High Voltage - Non-Isolated |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Enclosed DC DC Converter 1 Output 2000V 10mA 25V Input |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Output 1 2000V |
Manufacturer Analog Technologies | Current - Output (Max) 10mA |
Packaging Bulk | Applications ITE (Commercial) |
Part Status Active | Efficiency 70% |
Type Enclosed | Operating Temperature -10°C ~ 55°C |
Voltage - Input (Min) 23V | Mounting Type Chassis Mount |
Voltage - Input (Max) 25V | Size / Dimension 4.11" L x 2.36" W x 1.10" H (104.4mm x 59.9mm x 27.9mm) |