SRFI068H-100
DigiKey Part Number
627-SRFI068H-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFI068H-100
Description
FERA HORIZONTAL ISM ANTENNA+100M
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox PCB Trace U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Antenova
VSWR
1.4
Series
Return Loss
-15dB
Packaging
Bulk
Gain
0.7dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
General ISM
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz