AFFC-050-30-076-11
DigiKey Part Number
AE11339-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-30-076-11
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)