AWCM3225L-101TF
DigiKey Part Number
5838-AWCM3225L-101TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWCM3225L-101TF
Description
CMC 100UH 150MA 2LN 2000OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2000 Ohms @ 10 MHz 150mA DCR 1.5Ohm
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
AW Coil
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.083" (2.10mm)
Impedance @ Frequency
2000 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz