3329U-1-502RLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 3 322
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 13
Datasheet
In Stock: 0
5 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3329U-1-502RLF
DigiKey Part Number
3329U-1-502RLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3329U-1-502RLF
Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3329U-1-502RLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistance
5 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Round - 0.250" Dia (6.35mm)
Tolerance
±10%