CAY16-512J4LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CAY16-512J4LF |
Description | RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.1k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CAY16-512J4LF Models |
Category | Power Per Element 62.5mW |
Manufacturer Bourns Inc. | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Circuit Type Isolated | Supplier Device Package 1206 |
Resistance (Ohms) 5.1k | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |