CR0603AFX-49R9ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
49.9 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CR0603AFX-49R9ELF
DigiKey Part Number
118-CR0603AFX-49R9ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0603AFX-49R9ELF
Description
RESA 0603 49R9 1% 100MW TC100
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)