CR0805AFX-1000EAS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 9 900
Datasheet
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
100 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
CR0805AFX-1000EAS
DigiKey Part Number
118-CR0805AFX-1000EASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0805AFX-1000EAS
Description
RESA-AS 0805 100R 1% 125MW TC100
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)