CRS1206AJW-100ELF
DigiKey Part Number
CRS1206AJW-100ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRS1206AJW-100ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
CRS1206AJW-100ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRS1206AJW-100ELF
Description
RES 10 OHM 5% 1/2W 1206
Detailed Description
10 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
CRS1206AJW-100ELF Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)