SRF1280A-220M
DigiKey Part Number
SRF1280A-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF1280A-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF1280A-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF1280A-220M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 88 µH Inductance - Connected in Series 22 µH Inductance - Connected in Parallel 50.3mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 4 A Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF1280A-220M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
3.78 A
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) - Parallel
50.3mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
192mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
22 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
88 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating - Parallel
4 A
Height
0.315" (8.00mm)
Current Rating - Series
2 A
Base Product Number
Current Saturation - Parallel
7.57 A