CMSH3-200MFL TR13 PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMSH3-200MFL TR13 PBFREE |
Description | DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMAFLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 3A Surface Mount SMAflat |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 200 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 70pF @ 4V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Supplier Device Package SMAflat |
Current - Average Rectified (Io) 3A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 3 A | Base Product Number |