CTLSH01-30 TR PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CTLSH01-30TRPBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CTLSH01-30TRPBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CTLSH01-30TRPBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTLSH01-30 TR PBFREE
Description
DIODE SCHOTTK 30V 100MA TLM2D3D6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount TLM2D3D6
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
300 nA @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
7pF @ 0V, 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Supplier Device Package
TLM2D3D6
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
460 mV @ 10 mA