TRG10R120-11E03 VI
DigiKey Part Number
2034-3814-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRG10R120-11E03 VI
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Detailed Description
12V 10 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length
70.9" (1.80m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.86" L x 1.40" W x 1.82" H (72.6mm x 35.6mm x 46.3mm)
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
850mA
Weight
0.287 lb (130.18 g)
Power (Watts)
10 W