CSEG1010-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSEG1010-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 27A 3.7 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 27 A 3.7mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 40A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 3.7mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.457" L x 0.413" W (11.60mm x 10.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm) |