CPDUR24V
DigiKey Part Number
641-1257-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1257-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1257-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDUR24V
Description
TVS DIODE 24VWM 47V 0603/SOD523F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47V Clamp 1A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 0603/SOD-523F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
47W
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Package / Case
2-SMD, No Lead
Voltage - Breakdown (Min)
25V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47V