CZRF10VB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 10 V 200 mW ±3% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF10VB
DigiKey Part Number
CZRF10VB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF10VB
Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±3%