DOCAT052V-020.0M
DigiKey Part Number
222-DOCAT052V-020.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-DOCAT052V-020.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-DOCAT052V-020.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DOCAT052V-020.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 20.00MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz VCOCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±15ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.555" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.335" (8.51mm)