CD15FD471JO3F
DigiKey Part Number
338-2591-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD15FD471JO3F
Description
CAP MICA 470PF 5% 500V RADIAL
Detailed Description
470 pF Mica Capacitor 500 V Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CD15FD471JO3F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)
Capacitance
470 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.469" L x 0.220" W (11.90mm x 5.60mm)
Voltage - Rated
500 V
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)