741X043330JP
DigiKey Part Number
60-741X043330JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X043330JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-741X043330JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741X043330JP
Description
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
CTS Resistor Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Number of Pins
4
Base Product Number
Power Per Element
63mW