741X043330JP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 741X043330JP |
Description | RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer CTS Resistor Products | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q200 |
Part Status Active | Applications DDR SDRAM, DRAM, MDDR |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 33 | Package / Case 0404 (1010 Metric), Convex |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm) |
Number of Resistors 2 | Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm) |
Number of Pins 4 | Base Product Number |
Power Per Element 63mW |