2201/24YL-100
DigiKey Part Number
2201/24YL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2201/24YL-100
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 150V YW 100'
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/36 Yellow 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.046" (1.17mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C