CM6296R-503
DigiKey Part Number
DN4728-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM6296R-503
Description
CMC 50UH 10A 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 10A DCR 14mOhm
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Delevan
DC Resistance (DCR) (Max)
14mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
1.058" L x 1.058" W (26.87mm x 26.87mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.423" (10.74mm)
Inductance @ Frequency
50 µH @ 1 kHz