ADT-150C24AC K-A
DigiKey Part Number
1145-ADT-150C24ACK-A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADT-150C24AC K-A
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 150W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 150 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
150 W
Manufacturer
Delta Electronics
No Load Power Consumption
150mW
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
70.8" (1.80m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.50" L x 3.00" W x 1.24" H (165.1mm x 76.2mm x 31.5mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CCC, CE, PSE, KC, TUV
Current - Output (Max)
6.25A