PMH-24V200WCBS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Delta Electronics
In Stock: 142
Datasheet
Image for PMH-24V200WCBS is not available
PMH-24V200WCBS
DigiKey Part Number
1145-PMH-24V200WCBS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMH-24V200WCBS
Description
AC/DC CONVERTER 24V 200W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 375 VDC Input
Category
Power (Watts)
Mfr
Applications
Household Appliances, ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
4.5 kV
Packaging
Bulk
Efficiency
91.5%
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Number of Outputs
1
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 375 VDC
Size / Dimension
7.48" L x 3.81" W x 1.49" H (190.0mm x 96.8mm x 37.8mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, KC, SIQ, UKCA
Current - Output 1
8.33 A