PMR-4V320WDAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 34
Datasheet
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 1
Datasheet
Enclosed, Conformal Coated AC DC Converters 1 Output 4.2V 88 ~ 264 VAC Input
Delta Electronics PMR Series Industrial Panel-Mount Power Supplies PIO | DigiKey
PMR-4V320WDAA
DigiKey Part Number
1145-1149-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMR-4V320WDAA
Description
AC/DC CONVERTER 4.2V 320W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PMR-4V320WDAA Models
Category
Power (Watts)
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Bulk
Efficiency
86.5%
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed, Conformal Coated
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Number of Outputs
1
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
88 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (215.0mm x 115.0mm x 30.0mm)
Voltage - Output 1
4.2V
Approval Agency
CB, CE, CCC, cURus, TUV
Current - Output 1
60 A