XB3-24ARM
DigiKey Part Number
602-2201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24ARM
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 CAST SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included, Castellation Surface Mount
Antenna Type
Antenna Not Included, Castellation
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
Current - Receiving
17mA
RF Family/Standard
Current - Transmitting
135mA
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C