XBRR-24Z8PS
DigiKey Part Number
602-XBRR-24Z8PS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBRR-24Z8PS
Description
RF TXRX MOD BT TRACE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4, Bluetooth Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount
Antenna Type
Integrated, Trace
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14mA
Protocol
Current - Transmitting
193mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C