D12V0HA1U2LPQ-7B
DigiKey Part Number
31-D12V0HA1U2LPQ-7BTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D12V0HA1U2LPQ-7BCT-ND - Cut Tape (CT)
31-D12V0HA1U2LPQ-7BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D12V0HA1U2LPQ-7B
Description
TVS DIODE 12VWM 20V X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20V (Typ) Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Power - Peak Pulse
500W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
110pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
13.5V
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
20V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)