DMN2009USS-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMN2009USS-13 |
Description | MOSFET N-CH 20V 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 20 V 12.1A (Ta) 1.4W Surface Mount 8-SO |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 1.2V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±12V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1706 pF @ 10 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.4W |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package 8-SO |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 8mOhm @ 12A, 10V | Base Product Number |