FRETHE025
DigiKey Part Number
31-FRETHE025TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-FRETHE025CT-ND - Cut Tape (CT)
31-FRETHE025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FRETHE025
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±100ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Output
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
2mA