SDM2U20SD3-7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 15 000
Datasheet
Diode 20 V 2A Surface Mount SOD-323
SOD-323
SDM2U20SD3-7
DigiKey Part Number
SDM2U20SD3-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SDM2U20SD3-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
SDM2U20SD3-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM2U20SD3-7
Description
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 20 V
Capacitance @ Vr, F
54pF @ 5V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20 V
Supplier Device Package
SOD-323
Current - Average Rectified (Io)
2A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
525 mV @ 2 A