SMBJ45CA-13-F
DigiKey Part Number
SMBJ45CA-FDITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ45CA-FDICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ45CA-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ45CA-13-F
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ45CA-13-F Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V