5-0SMDJ150CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 5-0SMDJ150CA |
Description | TVS DIODE 150VWM 243VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 243V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A |
Series | Power - Peak Pulse 5000W (5kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications Telecom |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 167V | Supplier Device Package |