ACE1V3225-201-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACE1V3225-201-R |
Description | CMC 200UH 70MA 2LN SMD AEC-Q200 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 70mA DCR 4.8Ohm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 4.8Ohm |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Voltage Rating - DC 80V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.098" (2.50mm) |
Inductance @ Frequency 200 µH @ 100 kHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 70mA |