EXLA1V0402-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXLA1V0402-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 8A 23.5 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 8 A 23.5mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.8A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 23.5mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.173" L x 0.173" W (4.40mm x 4.40mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |