SDCH1V5020-220M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-220M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V5020-220M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V5020-220M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-220M-R
Description
FIXED IND 22UH 1.05A 322 MOHM
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Inductor 1.05 A 322mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.15A
DC Resistance (DCR)
322mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)