SDCH1V5020-221M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-221M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V5020-221M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V5020-221M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-221M-R
Description
FIXED IND 220UH 300MA 2.76 OHM
Detailed Description
220 µH Semi-Shielded Inductor 300 mA 2.76Ohm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
360mA
DC Resistance (DCR)
2.76Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)