VPH2-1600-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VPH2-1600-R |
Description | XFMR 160UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | For SMPS Transformer Isolation Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VPH2-1600-R Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Mounting Type Surface Mount |
Series | Size / Dimension 0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm) |