ECS-184-18-5PX-TR
DigiKey Part Number
XC1285TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1285CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1285DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-184-18-5PX-TR
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-184-18-5PX-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.432 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm