ECS-200-20-7SX-TR
DigiKey Part Number
XC1227TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1227CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1227DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-20-7SX-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms 4-SOJ, 9.40mm pitch
EDA/CAD Models
ECS-200-20-7SX-TR Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Size / Dimension
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)
Frequency Tolerance
±30ppm