MDLSP2-18M-01
MDLSP2-18M-01
Supporting your Project: Printed Circuit Board Solutions
MDLSP2-18M-01
DigiKey Part Number
RPC4328-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDLSP2-18M-01
Description
BOARD SUPRT SNAP LOCK NYLON 18MM
Detailed Description
Board Support Snap Lock / Snap Lock Nylon 0.709" (18.00mm)
EDA/CAD Models
MDLSP2-18M-01 Models
Category
Length - Overall
1.075" (27.30mm)
Support Hole Diameter
0.138" (3.50mm)
Series
Support Panel Thickness
0.065" (1.65mm)
Mounting Hole Diameter
0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness
0.065" (1.65mm)
Between Board Height
0.709" (18.00mm)